Fotele dla graczy – nowe generacje

Fotele dla graczy ewoluowały jak sam gaming, na przestrzeni czasu zmieniając się wręcz nie do poznania. Gdyby zestawić ze sobą pierwsze fotele obrotowe wykorzystywane przez playerów, z krzesłami których korzystają oni aktualnie, naturalną reakcją byłby szok.

Stojąc obok siebie najpierw w oczy rzuciłaby się znacząca różnica w ich wielkości. Fotele dla graczy nowej generacji są większe od swoich pierwowzorów, a to dlatego, iż konstruktorzy zwrócili uwagę na fakt, że dla komfortu użytkowania fotela ważne jest by dopasowany był on jak najbardziej precyzyjnie do wzrostu. Naturalnym było więc, że nowoczesne fotele gamingowe zyskały wydłużone i często również poszerzone oparcie. Dobrym przykładem jest fotel dla gracza Akracing Meraki, którego oparcie mierzy na wysokość 90cm, natomiast jego szerokość w najszerszym puncie to 58cm. Również siedzisko w przypadku tego fotela jest bardzo przestronne, a jego szerokość i głębokość wynoszę odpowiednio 55 i 50cm. Jeszcze dłuższym oparciem może poszczycić się inny model z kolekcji Akracing, a mianowicie Overture. W tym przypadku wysokość oparcia to aż 95 cm, a szerokość w najszerszym miejscu wynosi 58cm. Głębokość jego siedziska jest większa niż u poprzednika o zaledwie 1 centymetr, natomiast szerokość o 3 centymetry mniejsze. Jest to zatem ideał dla osób naprawdę wysokich. Fotele gamingowe przeznaczone dla wyższych użytkowników, automatycznie muszą być również przygotowane do obsługiwania większej wagi. Za ten aspekt odpowiedzialny jest między innymi podnośnik gazowy klasy 4, który gwarantuje niezakłóconą współpracę z wagą do 150 kg. Taki udźwig wymaga odpowiedniej konstrukcji, dlatego też stelaż oraz podstawa wykonane są z bardzo mocnego metalu.

Określanie mebla gamingowego nowoczesnym zobowiązuje, dlatego też dobre fotele dla graczy pozwalają się regulowań w kilku punktach. Zmienna jest wysokość siedziska, pozycja oparcia oraz położenie podłokietników. Za szalenie innowacyjne uważa się właśnie to, że fotele komputerowe jak Overture czy Meraki dopasowują się do ciała, a nie odwrotnie. Precyzyjnie ukształtowanie oparcie pozwala jeszcze wygodniej ułożyć się w fotelu, przez co wzrasta nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Najnowsze fotele dla graczy to także trwałość i niezmiennie atrakcyjna prezencja. Wypełnienie ze wzmocnionej pianki nie odkształca się, a obicie z ekologicznej skóry przez bardzo długi czas wygląda jak w pierwszym dniu po zakupie. Wobec wymienionych faktów, można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że nowoczesny fotel dla graczy to zupełnie coś innego od tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *