Battle City

Battle City, lub też słynne „czołgi” – któż z nas nie grał w nie na NESie? Gra, choć prosta, stała się legendą i wciąż przyciąga do siebie fanów, nawet na emulatorach. Wielu graczy oddało jej serce i na pewno żaden z nich tego nie żałował.

Zasady gry są proste jak w przypadku Bioshock 2, tyle że tutaj dostajemy mały, żółty czołg, w ceglanym zagrodzeniu słynnego „orzełka” i bronimy go, niszcząc pojawiających się w drugim końcu planszy przeciwników przy widoku z lotu ptaka. Tych są cztery rodzaje, a każdy różni się szybkością, siłą ognia i opancerzeniem. Każdego niszczymy w inny sposób, uważając, by samemu nie oberwać kulki – niektóre czołgi są w stanie zmieść naszego „pancerniaka” na najwyższym upgrade’dzie jednym celnym strzałem.

A skoro o upgrade’ach mowa – na planszy pojawiają się również kolorowo migoczące czołgi. Gdy je rozwalamy, na planszy pojawiają się upgrade’y, które wpływają na ans lub przeciwników po zebraniu. Dzięki nim na przykład ulepszamy nasz czołg (zwiększenie szybkości i siły ognia), otaczamy się polem siłowym, na jakiś czas tworzymy „orzełkowi” nieprzebijalną osłonę, zatrzymujemy wrogów na chwilkę w miejscu czy też otrzymujemy dodatkowe życie. Gracze lubią takie zasady.

Aby nie było za łatwo, plansze są zróżnicowane. Możemy więc wjechać w las (nie uświadczymy jak w przypadku Bioshock 2 zamkniętego świata), gdzie jest słaba widoczność i łatwo się pomylić, gdzie jesteśmy, stanąć nad wodą, przez którą nie przejedziemy, zniszczyć zaporę z cegieł lub też wpaść w poślizg na lodzie. A plansz jest całe mnóstwo, mamy więc stuprocentową pewność, że za szybko się nie znudzimy.

Gra ma możliwość gry z kolegą w Bioshock 2 też tak ma być – jeden steruje żółtym czołgiem, drugi zielonym – oraz tryb konstruowania, gdzie możemy budować własne, niepowtarzalne plansze.

Dzięki swoim cechom i niepowtarzalności Battle City jest żywą legendą, która wciąż przyciąga. Obowiązkowa pozycja dla fanów NESa i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *